Pro
03
2014

Motorkářská duchařina

Jezdím v létě rád na mašině do práce. Je to prima, za pěknýho počasí je to báječnej způsob, jak začít den a nelitovat toho, že člověk musel vstávat. Nejsem závodník, jen tak si bublám krajinou na chopperu, kterej je starší než holky co se mi líběj. Krásná klasika z dob, kdy ještě neměly motory žádný limity na hlukový omezení.

Vracívám se po lítání, většinou teda po západu slunce. Než se všechno zapíše a uklidí, bejvá už naprostá tma. Jezdím po místních silničkách, kolem Veltrus. Za Veltrusy je taková nenápadná T křižovatka, kde z nějakýho důvodu často řidiči zapomenou dát přednost a bejvá tu čas od času fakt vošklivá bouračka. I takový ty improvizovaný pomníčky se tam občas objeví, lidi k nim nosí svíčky, než je necitlivý silničáři nebo jezeďácký traktoristi rozjezdí. Vždycky je to místo k zamyšlení.

Jednou v letní noci jsem se tudy taky vracel. Světlo motorky svítí hlavně před sebe a do stran je to jenom takový to odražený příšeří. Přímo v tý křižovatce, kde si vždycky radši zpomalím, jsem v tomhle odraženým polosvětle najednou uviděl řekněme extrémně vyzáblou postavu, který na těle visí a vlajou cáry látky, jak se opírá o tenkej předmět, na konci ohnutej o devadesát stupňů a dívá se upřeně na mě. No. Tohle když se vám stane na motorce, věřte že opravdu výrazně upravíte otáčky i rychlost. Protijedoucímu autobusu, kterej jsem potkal za chvíli jsem se vyhejbal snad až do pangejtu a chlupy na celým těle se mi ježily tak, že nadzvedávaly i těžkýho křiváka v kterým jezdim. Pomalu a fakt víc než katolicky jsem se dostal v pohodě domů. Popravdě, ulevilo se mi, když jsem za sebou zavřel vrata. Přemejšlel jsem samozřejmě o tom. Jsem racionální člověk a nevěřim na strašidla. Po čase mi došlo, že si se mnou báječně pohrálo podvědomí, kdy člověk na určitým mítě má nějaký myšlenky a hra polosvětla a polostínů si v mojí hlavě vykouzlila tu podivnou postavu, přitom ve skutečnosti šlo jenom o křovisko vedle dopravní značky. No jasně. Tak to bylo a jsem zase v pohodě.

Ráno cestou do práce jsem byl už dopředu zvědavej, jak to místo vypadá za dne a jak bude asi vypadat ten keř vedle značky za denního světla. Celkem radostně jsem přijel na místo a koukám – v tý křižovatce není žádná značka ani křoví….

BU!

Napsal FlyForFun v: Moje vlastní texty a nápady |

Letecká škola FLY FOR FUN 2016.